Lindsey Stirling

Lindsey Stirling

   USA

Lindsey Stirling (* 21. září 1986, Santa Ana, USA) je americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka. Prezentuje se choreografickými houslovými vystoupeními, která představuje jak živě, tak i na svém kanále na YouTube s názvem Lindsey Stirling, kt ... celá biografie ▼ erý založila v roce 2007. Hraje různé hudební žánry, od klasiky, přes pop a hip-hop až po elektronickou taneční hudbu. Kromě vlastní hudby její diskografie zahrnuje také vlastní úpravy písní jiných hudebníků a různých soundtracků. Její video Crystallize bylo osmým nejsledovanějším v roce 2012 a její cover verze na skladbu Radioactive, na které spolupracovala s Pentatonix, získala ocenění na prvních YouTube Music Awards v roce 2013 v kategorii odezva roku. V roce 2014 prodala milión singlů a v roce 2015 její kanál na YouTube sledovalo přes 6,5 miliónů lidí a celkový počet zhlédnutí jejích videí přesahoval 1 miliardu. V roce 2015 byla zařazena do žebříčku "30 pod 30 v hudbě" magazínu Forbes. Magazín zmínil její účast ve čtvrtfinále soutěže Amerika má talent v roce 2010, 2. místo v hitparádě Billboard 200 alba Shatter Me a 6 miliónů lidí, kteří sledují její YouTube kanál. Její debutové album zaznamenalo velký úspěch v Evropě. Prodalo se jej přes 200 tisíc kopií v Německu, kde získalo platinové ocenění a prodejních úspěchů se dočkalo i ve Švýcarsku, Rakousku a Polsku. Nominováno také bylo v roce 2014 na Billboard Music Award v kategorii top taneční/elektronické album. skrýt celou biografii ▲

zdroj biografie: cs.wikipedia.org

Diskuze

3 příspěvků

Lindsey Stirling byla ve Forum Karlín kouzelná. Nezapomenutelný zážitek. Takovou show bych přál zažít každému.
musicagent
02.03.2017
ikona uzivatele musicagent
Taky jsem její tvorbou spíše nedotčený, ale zajímalo by mě, jestli má skladbu, ve které by zpíval nějaký host. Takto to měla Apocalyptica .. nejdřív samé instrumentálky, poté pěvečtí hosté a nakonec nový člen kapely v podobě bubeníka.
LIBas
19.08.2016
ikona uzivatele LIBas
Pecka! Všimla jsem si, že nějaká Lindsey Stirling nové album a poslechla jsem si něco na YouTube. Kombinace elektronické hudby a hry na housle mi teda pekelně sedla. Můžete mi prosím někdo doporučit úplně ty největší hity? Děkuji.
lejdy
19.08.2016
ikona uzivatele lejdy